اموزش رایگان قارچ دکمه ای

مشاوره در امر خرید کمپوست .فروش خاک پوششی 100%تضمین شده با قیمت مناسب. آموزش تئوری و عملی قارچ دکمه

حداقل سرمایه و فضا برای پرورش قارج دکمه ای

برای پرورش قارج دکمه ای احتیاج به کمپوست و خاک پوششی است.کمپوست مخلوطی از کاه .کود مرغی.سنگ گچ.ملاس چغندر و...میباشد.با توجه به اینکه برای تولید کمپوست احتیاج به ادوات و لوازم گران قیمت است و نیز اغلب کمپوست تولید شده توسط اشخاص از نظر باردهی و عاری بودن از الولدگی ضعیفتر از کمپوست های تولید شده توسط کارخانه های پیشرفته است(به دلیل نداشتن امکانات مانند تونل پاستوریزه و ازمایشگاه و....)توصیه میشود به دنبال تولید کمپوست نباشید و از کمپوست های کارخانه های معتبر استفاده کنید.علاوه بر این ممکن است هزینه تولیدکمپوست برای شما بیشتر نیز شود!

اصولا دو روش برای پرورش قارج دکمه ای وجود دارد:

1.پرورش قارج دکمه ای با کمپوست کیسه ای

2.پرورش قارج دکمه ای با کمپوست بلوک

در این وبلاگ پرورش قارج دکمه ای با کمپوست بلوک اموزش داده میشود .(دلایل عدم استفاده از کمپوست کیسه ای قدیمی بودن این کمپوست و خارج شدن این نوع کمپوست از خط تولید بسیاری از کارخانه های جهان و ایران است.)معدود کارخانه هایی که هنوز کمپوست مورد نیاز خود را تولید میکنند از کمپوست کیسه ای استفاده میکنند.

پس از این مقدمه کوتاه بریم سراغ اصل موضوع:

حداقل فضای تولید که توجیه اقتصادی داشته باشد 50 متر مربع با ارتفاع حد اقل3 متر میباشد.

در سالنی با این ابعادمیتوان حدود 8تن کمپوست که احتیاج به 4 متر مکعب خاک پوششی دارد را جا داد.هزینه طبقه بندی و تجهیز این سالن حدود 1/5میلیون تومان است.

اگر قیمت کمپوست را هر تن 200.000تومان و خاک پوششی ایرانی را متری 70.000تومان فرض کنیم و کرایه کمپوست و خاک و هزینه های کارگر .اب. برق و.....420.000تومان در نظر بگیریم.به جز 1/5میلیون هزینه تجهیز کارگاه که هزینه ثابت شما میباشد برای هر دوره کشت که معمولا بین 60 تا 70 روز میباشد به 2.300.000تومان سرمایه نیاز هست.

قیمت قارچ فله ای درجه 1 هم اکنون کیلویی 2700 تومان میباشد.

میانگین تولید حدود 20%وزن کپوست میباشد که میزان قارچ تولیدی برای سالن فرضی ما با ظرفیت8تن1600 کیلو میباشد.سرمایه برگشتی برابر 2700*1600=4.320.000میباشد که زمانی که هزینه ها کسر کنیم سود یک دوره کشت ما معادل2میلیون تومان میباشد.


+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۹۰/۰۲/۰۴ساعت 1:40  توسط فرهاد کریمی  |